Projekt – Kviz škola

Svrha projekta „Kviz škola“ je promocija znanja kao opće prihvatljivog dobra na interaktivan i inovativan način. Projekt je namijenjen učenicima osnovnih škola, njihovim učiteljima i roditeljima; ali i svim drugim zainteresiranim dionicima.
Kroz sam projekt, razvijale bi se e-kompetencije učenika, kreativnost, ali i poticala suradnja među učenicima različitih škola. Većina aktivnosti u projektu realizirala bi se putem online platforme, koja bi, uz mentoriranje od strane učitelja, omogućila učenicima osnovnih škola izradu i rješavanje kvizova s temama vezanim uz osnovnoškolski kurikulum. Kroz projekt bi se aktivno poticala suradnja s roditeljima, koji bi zajedno sa svojom djecom, mogli kreirati i rješavati sadržaje na spomenutoj platformi. Sve zainteresirane škole mogle bi se priključiti projektu i organizirati natjecanja u znanju i rješavanju kvizova prema specifičnim sadržajima (područjima) i uzrastima.